Ankara Gar Katliamı mağdurları unutulmadı: Tüm sorumlular yargılansın

0
32884

Ankara Garı katliamının üzerinden 3 yıl geçti. 10 Ekim 2015’te yaşanan katliamda hayatını kaybedenler için Ankara Garı önünde anma programı düzenlendi.

10 Ekim mitingini düzenleyen kurumlar adında konuşan, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Katliamın tüm sorumluları yargılanana kadar öfkemizi diri tutacağız. Arkadaşlarımızın hesabını mutlaka soracağız.” diye konuştu.

Gazete Duvar’ın haberine göre, katliamda hayatını kaybedenlerin yakınları, yaralılar ve katliama tepki gösteren kişiler garın önünde bir araya gelmek istedi. Ancak gara çıkan tüm ana ve bağlantı yolları polis tarafından kapatıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren bölgeye TOMA ve yüzlerce çevik kuvvet ekibi getirildi.

“SORUMLULAR HESAP VERMEDİKÇE ACIMIZ DİNMEZ”
10 Ekim mitingini düzenleyen kurumlar adında konuşan, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, şunları söyledi: “Katliam sonrası anket yapıp oylarının ne kadar arttığını hesaplayanlar halklarımıza hesap vermedikçe öfkemiz de acımız da dinmeyecektir. Katillere koridor açan, saldırı olacağını gizleyenler, gaz sıkma emrini verenler, güvenlik tedbirleri almayanlar yargılanmadıkça adalet mücadelemiz sürecektir. Katliamın tüm sorumluları yargılanana kadar öfkemizi diri tutacağız. Arkadaşlarımızın hesabını mutlaka soracağız.”

Avukat Mehtap Sakinci Coşgun, “Barış demekten vazgeçmeyelim. Bizim büyük acılarımız var ama bize yüklediği onurlu bir görev de var.” dedi.

Daha sonra anmaya katılanlar 10 Ekim Anıtı’na karanfil bıraktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.