Bağdat’ta pazarda intihar saldırısı: Ölü ve yaralılar var

0
69
Irak’ın başkenti Bağdat’ta bir intihar saldırısı meydana geldi… Pazar alanında yaşanan patlamada ilk belirlemelere göre en az 7 kişi yaşamını yitirirken en az 20 insan da yaralandı. Irak’ta sabah saatlerinde korkunç bir saldırı meydana geldi…
Başkent Bağdat’ın popüler meydanlarından Tayaran Meydanı’nda bir canlı bomba üzerindeki düzeneği patlattı. İlk belirlemelere göre 3 kişi yaşamını yitirirken 16 insan da yaralandı.
Olay yerine güvenlik güçleri ve ilk yardım ekipleri gelirken, polis kaynakları ölüm sayısının artmasından endişe ettiklerini söyleyerek, “Yaralı olanların birçoğunun durumu ağır” açıklamasını yaptı.
Bu açıklamadan kısa bir süre sonra yetkililer en az 7 kişinin yaşamını yitirdiğini ve en az 20 insanın da yaralandığını duyurdu. Daha sonra yapılan açıklamada ise ölü sayısının 23’e çıktığı ve en az 50 insanın yaralandığı kaydedildi.
2017 yılında IŞİD’in yenilmesinin ardından güven ve düzenin tekrar sağlandığı Bağdat’taki bu saldırı uluslararası kamuoyunda şok etkisi yarattı. Saldırıyı henüz üstlenen çıkmadı. Irak’ta en son benzer bir saldırı 2018 yılının Ocak ayında yaşanmıştı. Yine Tayaran Meydanı’nda gerçekleşen saldırıda 27 kişi yaşamını yitirmişti.
Irak İçişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili Reuters’a ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini çünkü yaralıların durumunun ağır olduğunu söyledi.

sozcu.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.