Bursa’da ‘Atatürksüz 19 Mayıs afişi’ bu kez CHP’li belediyeden! Açıklama geldi…

0
196

Bursa Büyükşehir Belediyesi, billboardlara astırdığı 19 Mayıs afişlerinde, Atatürk’e yer vermemiş, gelen tepkiler üzerine “Hatalı basılmış” açıklamasında bulunmuştu. Benzer bir afiş skandalına da CHP’li Mudanya Belediyesi imza attı. Mudanya Belediyesi, 19 Mayıs konser duyurusu ile ilgili afişinde Atatürk’e yer vermedi.

CHP’li Mudanya Belediyesi ilçedeki billboardlara astırdığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı afişlerinde Atatürk’ü unuttu.

Konser duyurusunun da bulunduğu afişte; “1919 ruhu Mudanya’da yaşıyor… Milli Mücadelenin yüzüncü yılı kutlu olsun. Hayri Türkyılmaz Mudanya Belediye Başkanı” ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Mudanyalılar, belediye başkanının isminin yer aldığı Atatürk’süz 19 Mayıs kutlama afişlerini sosyal medya hesaplarından paylaşarak, belediye başkanı Hayri Türkyılmaz’a tepki gösterdi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Gelen tepkiler sonrası Mudanya Belediyesi’nin sosyal medyadan hesabından yapılan açıklamada, “Bu billboardlar konser duyurusu içindir. Bayram kutlaması olarak Mudanya’mızın her köşesine Atatürk’ümüzün yer aldığı billboardlar ayrıca asılmıştır. Bilgilerinize sunarız”  denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.