Galatasaraylı Mustafa Muhammed için dikkat çeken analiz: En doğru yerde

0
68

Galatasaray’ın golcüsü Mustafa Muhammed, dış basında haber olmaya devam ediyor. Goal.com”un Arap edisyonu, okuyucuları için yıldız oyuncunun Galatasaray’a transfer sürecini ve muhtemel geleceğini değerlendirdi

“Goal.com/ar” sitesi, Mustafa Muhammed’in Galatasaray’a transfer sürecini ve muhtemel geleceğini değerlendirdi. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

Muhammed için, “Zamalek’e geri dönmek için ağlayacaksın ama seni buraya tekrar kabul etmeyeceğiz. Zamalek’ten başka bir yerde başarılı olacağını mı düşünüyorsun?” gibi yorumlar yapıldı.Ancak Galatasaray serüveninin başlangıcı, bu sözleri söyleyenleri pek mutlu etmeyecek gibi duruyor.Aslında Zamalek, Muhammed’i St.Etienne Kulübü’ne satmıştı. Ancak Fransızların, “Zamalek yöneticileri bizden transfer için komisyon istedi.” sözleri üzerine kapılar kapatıldı ve Muhammed, Galatasaray’a gönderildi.

Zamalek, belki de şans eseri olarak Muhammed’e harika bir kariyerin kapılarını açtı. Çünkü öncelikle Türkiye’ye giden Mısırlı futbolcular, direkt olarak İngiltere veya Fransa’da boy gösterenlere oranla çok daha başarılı oluyor.Ahmed Hassan, El Saka, Elneny ve Trezeguet gibi birçok örnek var. Elneny, İngiltere’de gözden düştükten sonra Türkiye’de kendisine gelmişti. Trezeguet ise Kasımpaşa’dan Aston Villa’ya gitti ve şu anda çok iyi…

Direkt Aston Villa’nın yolunu tutsaydı, farklı bir senaryo yaşanabilirdi. Ramadan Sobhi gibi İngiltere’de boy gösteren kötü örnekler var. Mısırlı futbolcular için Türkiye, Avrupa’ya açılan en doğru kapı. Muhammed de doğru yerde.

“OPSİYONU KULLANACAĞIZ”

Galatasaray 2. Başkanı Albayrak, Mısır basınına, “Bu yıl 4 milyon dolarlık opsiyonu ödeyerek Muhammed’in bonservisini alacağız. Türkçe öğrenmeye başladı. Bana, ‘Baba’ diyor. Metin Oktay gibi oynuyor.” dedi.

CRYSTAL PALACE PEŞİNDE

Çıkan haberlere göre, İngiliz ekibi Crystal Palace, Muhammed’i takip ediyor. Satın alma opsiyonu Sarı-Kırmızılı kulüpte bulunan futbolcu için yaz aylarında pazarlıklar başlayabilir.

Habertürk.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.