Son dakika haberi: Terör örgütü PKK’ya iki yeni operasyon! İşte ilk görüntüler…

0
28
İçişleri Bakanlığı‘nın PKK‘nın tamamen yurtiçinden temizlenmesine yönelik başlattığı Eren operasyonlarına iki yeni operasyon daha eklendi. Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri ile korucuların da aralarında bulunduğu 4 bin 170 personel Bingöl, Muş ve Mardin’in Karlıova, Varto ve Bagok bölgelerinde operasyona başladı.
Şehit Eren Bülbül’ün hatırasına ithafen PKK yönelik yapılan 5 farklı operasyonda 8 bin 305 asker ve korucu görev alıyor. Bölücü terör örgütünü PKK’yı tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla ilki Tendürek’te başlayan Eren operasyonlarının ikincisi Lice’de, üçüncüsü ise Ağrı Dağı bölgesinde devam ediyordu.
Şehit Eren Bülbül’ün anısına ithafen yapılan Eren operasyonlarına iki yeni operasyon daha ekledi. Jandarma Komando, Jandarma ve Polis Özel Harekat ile güvenlik korucusu timlerinden oluşan bin 620 personel Bingöl ve Muş arasındaki Karlıova-Varto bölgesinde “Eren-4 Karlıova-Varto” operasyonuna başladı.
Aynı anda yine Jandarma Komando, Jandarma ve Polis Özel Harekat ile güvenlik korucusu timlerinden oluşan iki bin 550 güvenlik gücü de Mardin’in Midyat ve Nusaybin kırsalında PKK‘lı teröristlerin peşine düştü.

sabah.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.