Yaklaşık 32 Yıldır Yayında Olup Arabesk Dışında Tüm Müzik Türlerine Yer Veren Radyo Şirinnar da Ağırlıklı Olarak Halk, Çağdaş Halk, Özgün,Sanat ve Yerel Müzik Yayınlanmaktadır. Gaziantep İl Sınırları İçerisinde , Urfa , Birecik, Kilis  Adıyaman , Besni, Maraş, Pazarcık Gibi Bir Çok Çevre İl ve İlçe de Dinlenebilmektedir. Yaklaşık 12 Yıldır İnternet Üzerinden Kesintisiz 24 Saat Yayın Yapmaktadır. Ayrıca Her gün Güncellenen  Haber Sitesi Geniş Kitlelerce Takip Edilmektedir.

             Radyo Şirinnar Çağdaş Yayıncılık İlkesiyle Hareket Etmektedir.Yayın Anlayışı ile Anadolu ve Yerel Kültürümüzün Evrensel Kültür ile Kaynaştırılmasına Çalışmaktadır.Yerel ve Ulusal Ekonominin Gelişmesini Sağlamak Amacıyla Ekonomi Programları Düzenleyerek Esnaf ve İş Adamlarının Kurumlarını Tanıtmasını Sağlar.

Yerel Yönetimlerin Kamuoyu Yararına Hizmet Sunması İçin Çalışır.Halkın Sorunlarına Duyarlılık Göstererek Yetkili Mercilere Ulaşmasında Yardımcı Olur.Bu Yanıyla da Halkla Kaynaşmış Durumdadır. Çevreci , Doğaya ve İnsana Saygılı Bir Radyo Olduğunu Dile Getirir ve Bu Alanda Çalışmalar Yapar. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği, Muhtarlar Derneği,İl Turizm Müdürlüğünden Alınan Toplam Beş Ödülü İle Gaziantep’te Ödül Almış Tek Radyodur Olma Özelliğine Sahiptir..

              Zengin Program Akışı ve Eğitimli  Programcılarıyla Eğlendiren, Dinlendiren ve Düşündüren Bir Radyo Olma Anlayışına Sahiptir. Gerçek Ve Hızlı Habercilik İlkesiyle Yerel ve Ulusal Haberleri Gaziantep Halkına Aktarır. Dinleyici Kitlesini Ağırlıklı Olarak Memur- Esnaf- İşçi- Öğrenci – Teknokrat ve Ev Hanımları Oluşturmaktadır.

    5 000 Vaat lık Yayın Gücüne Sahip Olan Şirinnar Radyosunun Stüdyosu Teknik Yönden Son Sistem Elektronik Cihazlarla Donatılmıştır.Kendi Bünyesinde Yapım Stüdyosu Bulunmaktadır. Ayrıca RDS Cihazı İle Firma Tanıtımları Görsel Olarak Yapabilmektedir.

             Gaziantep ve İstanbul da ki Ajansların Yapmış Olduğu Sonuçlara Göre İl İçinde En çok Dinlenen 1. Radyo Olma Özelliğini Uzun Yıllardır Korumakta Olup Türkiye Genelinde Dinlenme Oranı Bakımından Üst Sıralarda Yer Almaktadır.

Anar Araştırma Şirketinin, Akademetre Araştırma ve  H.T.P.  Araştırma Şirketinin son olarak da Nielsen araştırma şirketinin Yapmış Olduğu Anketlerde 1. Sırada Yer Almıştır.Özellikle de Reklam Verenler Derneği- HTP - Nelsen Araştırma Şirketinin Yapmış Olduğu Ankette Yerel Ulusal Tüm Radyolar Arasında Temel Erişim Ve Dinlenme Oranı Bakımından Türkiye Genelinde 40. Sırada Ve Yerel Radyolar Arasında 1. Sırada Yer Alarak Gaziantep Yayıncılığını Bir Üst Boyuta Taşımıştır.

 KURUM ADI :  ŞİRİNNAR YAYINCILIK A.Ş.

RADYO ADI : RADYO ŞİRİNNAR

RADYO LİNKİ :https://www.radyosfer.com/player/radyo-sirinnar/127

MÜZİK TÜRÜ : TÜRK HALK MÜZİĞİ-ÖZGÜN MÜZİK

BULUNDUĞU İL : GAZİANTEP

İLÇE: ŞEHİTKAMİL

ADRES: İNCİLİPINAR MH. NİŞANTAŞI SOKAK CAZİBE İŞ MERKEZİ KAT 10 DAİRE 1001  ŞEHİTKAMİL/ GAZİANTEP

SOSYAL MEDYA

FACEBOOK : https://www.facebook.com/sirinnarradyo

TWİTTER : https://twitter.com/radyosirinnar

İNSTAGRAM : https://www.instagram.com/radyosirinnar/

LİNKEDIN:  https://www.linkedin.com/radyosirinnar

 

TELEFON : 0 342 230 68 13 - 0 342 230 58 07

MAİL ADRESİ : sirinnar@sirinnar.net / radyosirinnar@gmail.com

WEB SAYFASI : www.sirinnar.net

 Hayatın türkülerde anlam kazandığına inanıyoruz.Toplumun geleceği ile ilgili hep iyi ve güzel olan ne ise onu paylaşan ,güzelliği yaşayan,güzel yaşayan değerli bir dost sesi olmak istiyoruz.’Nostaljiden güncele, yerelden evrensele’ sloganı ile başladık yayına.

 

             Zengin Program Akışı ve Deneyimli Programcılarıyla Eğlendiren, Dinlendiren ve Düşündüren Bir Radyo Olma Anlayışına Sahiptir. Gerçek Ve Hızlı Habercilik İlkesiyle Yerel ve Ulusal Haberleri Gaziantep Halkına Aktarır. Dinleyici Kitlesini Ağırlıklı Olarak Memur- Esnaf- İşçi- Öğrenci – Teknokrat ve Ev Hanımları Oluşturmaktadır.